Forum

Prijavljeni ste kot Gost
Gost
12.02.2008 23:00

Vas zanima študij v tujini. Tu lahko postavite svoja vprašanja. Pomagali vam bomo tako svetovalci kot ostali člani Kluba Ad futura in drugi obiskovalci strani, ki imajo informacije, ki jih iščete.

1 2 3 4 5 6 ... > >>
andraz18
31.07.2019 07:49
Zadnja prijava: 109 days

Pozdravljeni!

Zanima me, če se da dobiti kakšno ažurno informacijo o potrebnih točkah za pridobitev Ad Futura štipendije za podiplomski študij v tujini v zadnjih dveh razpisih (2019 in 2018)?

Hvala za morebiten odgovor!

masa110
10.08.2018 13:07
Zadnja prijava: 1 year

Pozdravljeni,

trenutno končujem z magisterskim študijem v Nemčiji za katerega sem bila prejemnica štipendija Ad Futura. Če ima kdorkoli kakršnokoli vprašanje glede študija v tujini, še posebaj v Nemčiji ali na splošno glede štipendije Ad futura v času magisterskega študija z veseljem pomagam.

mohor1
29.06.2017 08:10
Zadnja prijava: 2 yrs

Mogoče malce neumesno sporočilo za tiste, ki se zanimajo za študij v tujini oziroma naj bo to sporočilo pomagalo tistim, ki se odločate, ali bi študirali v tujini. Najprej bi rad povedal, da sam nisem nikoli uradno študiral v tujini, sem pa bil en semester na erasmus izmenjavi v Franciji in dva meseca na študijskem obisku v Anlgiji (prek razpisa št. 218). Torej če se ne odločite za študij v tujini v smislu, da bi tam imeli matično fakulteto, je možnosti še vedno veliko. Če bi radi okusili malo tujine, ne bi pa za več let zapustili Slovenije, je veliko priložnosti. Dobiti se da Erasmus štipendijo in pa seveda ad futura štipendijo. Veliko kolegov se je odločilo v tujini narediti master, kar velikokrat traja le eno leto. Vendar je treba biti pri ad futura štipendiji previden, ker je ne moreš dobiti za stopnjo na katero si vpisan v domači fakulteti. Če ima kdo mogoče kakšna vprašanja bom z veseljem odgovoril.

sara42
05.09.2016 15:42
Zadnja prijava: 3 yrs

Pozdravljeni!

Odgovor na vprašanje glede informativnega izračuna:

7.1 Uspeh - povprečje 9,11 = 9 točk
7.2 Stopnja študija - magistrski podiplomski = 10 točk
7.5 Karierni načrt - delovne izkušnje 13 mesecev = 5 točk
SKUPNO = 24 točk

To je pravilni izračun. Drugačni kriteriji se upoštevajo samo v primeru, da ima več kandidatov enako število točk. V tem primeru se za odločitev o upravičencih uporabi naslednja razmejitvena merila, pri čemer se vsako naslednje merilo upošteva le, če vlog ni mogoče razvrstiti po predhodnem merilu:
- vlagatelj se vpisuje na magistrski študij po zaključenem dodiplomskem študiju,
- vlagatelj je dosegel višje število točk po merilu 7.5. Karierni načrt,
- vlagatelj je dosegel večji delež sofinanciranja, ki je bil osnova za točkovanje po merilu 7.3.
Sofinanciranje študija,
- vlagatelj je dosegel višjo povprečno študijsko oceno, ki je bila osnova za točkovanje po merilu
7.1. Uspeh.

sara42
05.09.2016 15:34

Pozdravljeni!

Odgovor na vprasanje: "A je za študij medicine v tujini možno pridobiti kakršno koli štipendijo?"

Da, stipendijo Ad Futura. Kor pise v razpisu za leto 2016, so predmet javnega razpisa naslednja podrocja:

A) Za dodiplomski ali enoviti magistrski študij področja, ki se uvrščajo v naslednje kategorije KLASIUS-P1:
- Naravoslovje, matematika in računalništvo
- Tehnika, proizvodne tehnologije in gradbeništvo
- Kmetijstvo, gozdarstvo, ribištvo in veterinarstvo
- Zdravstvena nega in oskrba
- Zdravstvena tehnologija
- Terapija in rehabilitacija
- Farmacija in lekarništvo
- Varstvo okolja

B) Za podiplomski študiji pa področja, ki se uvrščajo v naslednje kategorije KLASIUS-P:
- Splošne izobraževalne aktivnosti
- Izobraževalne vede in izobraževanje učiteljev
- Humanistika
- Družbene, poslovne, upravne in pravne vede
- Naravoslovje, matematika in računalništvo
- Tehnika, proizvodne tehnologije in gradbeništvo
- Kmetijstvo, gozdarstvo, ribištvo in veterinarstvo
- Zdravstvo in sociala
- Storitve

Gost
03.08.2016 13:12

Pozdravljeni, moje ime je Juliana Michael, žrtev goljufije v rokah ponarejenih posojilodajalcev, sem bil proti goljufijam vse najbolj 29000 €, ker ga rabim velik kapital 80.000.000 tisoč, skoraj sem umrl, sem imel kraj za iti, moj poslovni uničena v procesu sem izgubil sina .. ne morem več stati to zgodilo. junija 2014, sem srečal prijatelja, ki me je predstavil dobre matere ga Elina, ki na koncu mi je pomagal zagotoviti posojilo v podjetju, dobra mati sem hotel izkoristiti priložnost to povedati hvala, Bog še naprej vas blagoslovi, I prav rad izkoristil to priložnost, da svetuje kolegi Slovenije, da obstaja veliko prevare tam, če boste potrebovali posojilo in zavarovano posojilo hitro registracijo samo z gospo Elina preko e-pošte: elinajohnson11@hotmail.com~~HEAD=pobj. lahko stik z mano preko tega e-pošte; julianamichael2001@gmail.com, če imate kakršne koli dvome. prosim, je bila edina oseba, zanesljiv in zaupanja vreden.
Hvala.

Gost
28.06.2016 19:58

Pozdravljeni. A je za študij medicine v tujini možno pridobiti kakršno koli štipendijo?

Gost
28.06.2016 19:58

Pozdravljeni. A je za študij medicine v tujini možno pridobiti kakršno koli štipendijo?

Gost
28.06.2016 19:57

darinka
24.06.2016 09:33

Spoštovani,

ko je prejemanje Zoisove štipendije in dodatka odobreno, se izplača redno ob prvem naslednjem mesečnem obračunu.

Vabimo vas, da nas pokličete ali nam pišete na naslov Zoisi@sklad-kadri.si, lahko preverimo, če je v vašem primeru prišlo do kakšne težave pri izplačilu.

Lep pozdrav,

Darinka Trček

Gost
22.06.2016 13:34

Pozdravljeni,

Zanima me, zakaj študentom še vedno nise izplačali dodatkov za bivanje izven kraja stalnega prebivališča v šolskem letu 2015/2016? Menite, da si zaslužite plačo vsak mesec, če svojega dela ne opravljate?! Študentje, ki so izpite že zaključili, so se vrnili iz tujine, vi pa jim še vedno niste izplačali dodatkov. Zakaj roki za njih veljajo, vi pa se na njih požvižgate? Moram reči, da ste izredno nesposobni! SAAS, ki krije stroške šolnine evropskim študentom, ki se šolajo na Škotskem, v petih minutah odgovori na prijavo in študentom prijazno ponudi pomoč. Verjemite, da vi prejmete veliko manj prijav.

Brez spoštovanja,

Razočaran Državljan

Gost
01.04.2016 12:10

Spoštovani,

zastavil bi vam vprašanje, ki se navezuje na prejšnji odgovor, v katerem ste navedli število točk, ki je bilo lani potrebno za dodelitev štipendije AdFutura. Prijavljam se za štipendijo pod točko B in me zanima informativni izračun,kar je v mojem primeru:
7.1 Uspeh - povprečje 9,11 = 9 točk
7.2 Stopnja študija - magistrski podiplomski = 10 točk
7.5 Karierni načrt - delovne izkušnje 13 mesecev = 5 točk
SKUPNO = 24točk

Je tako pravilno, da se vse sešteje ali uporabljate za določevanje točk drugačen postopek?
Torej je na tak način mišljeno tudi število točk 16, ki je bilo lani minimum za pridobitev štipendije?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

sabina20
10.03.2016 07:26
Zadnja prijava: 4 yrs

Pozdravljeni,

pod točko A so se iz prednostnega seznama na seznam upravičencev do štipendije uvrstili tisti kandidati iz prednostnega seznama, ki so
- prejeli najmanj 27 točk in
- tisti kandidati, ki so dosegli 24 točk, ter hkrati po merilu 7.4. Dosežki 4 točke, po merilu 7.3. Sofinanciranje študija izkazali delež 0 ter dosegli povprečno študijsko oceno, ki je bila osnova za točkovanje po merilu 7.1. Uspeh 5,0000.

Pod točko B so se po uporabi razmejitvenih meril iz prednostnega seznama na seznam upravičencev do štipendije uvrstili tisti kandidati, ki so:
- dosegli najmanj 16 točk;
- dosegli 15 točk, se vpisujejo na magistrski študij in so po merilu 7.5. Karierni načrt dosegli 5 točk;
- dosegli 15 točk, se vpisujejo na magistrski študij, so po merilu 7.5. Karierni načrt dosegli 0 točk, so po merilu 7.3. Sofinanciranje študija dosegli 0 točk in so dosegli povprečno oceno, ki je bila osnova za točkovanje po merilu 7.1. Uspeh, vsaj 8,7778.

Gost
24.12.2015 13:28

Pozdravljeni!

Koliko točk je bilo potrebnih za pridobitev Ad Futura štipendije na zadnjem razpisu za štud. leto 2015/2016.

Hvala

sabina20
04.11.2015 07:41

Pozdravljeni,

odločbe so bile poslane 28.10. 2015 in 29. 10. 2015.

sabina20
04.11.2015 07:41

Pozdravljeni,

odločbe so bile poslane 28.10. 2015 in 29. 10. 2015.

Gost
27.10.2015 12:50

Pozdravljeni,

zanima me, kdaj bodo poslane odločbe za ad futura štipendije za štud. leto 2015/16.

lep pozdrav
Darja

katja33
09.06.2015 04:43

Pozdravljeni,
tako kot določa tudi razpis, se za kandidate, ki se prijavljajo za štipendijo za podiplomski študij (magistrski ali doktorski) upoštevajo samo ocene dodiplomskega študija.

Katja

Gost
08.06.2015 10:50

Pozdravljeni,
zanima me ali se v okviru razpisa ad futura, pri prijavi za doktorski študij v tujini, upoštevajo tudi ocene podiplomskega bolonjskega programa. Hvala in lp

katja33
26.02.2014 14:16

Tekom študija, za katerega prejemate štipendijo, se ne smete zaposliti. Za morebitno opravljanje drugačnih oblik dela pa nam pošljite kopijo osnutka vaše pogodbe, saj šele na podlagi določil v pogodbi lahko presodimo, ali gre za dovoljeno obliko dela in ne za zaposlitev.

Gost
24.02.2014 15:25

Spostovani,
prejemam vaso stipendijo Ad Futura za studij slovenskih drzavljanov v tujini. Pred kratkim se mi je ponudila moznost opravljanja strokovne prakse v Svici (Fachpraktikum) za fiksno casovno obdobje 6 mesecev z moznostjo podaljsanja do max. enega leta. Praksa bi bila placana, vendar se ne obravnava kot 'normalna' sluzba, ampak gre tudi za ucenje na strokovnem podrocju, tudi visina prispevkov, ki se odvaja, je drugacna. Zanima me, ce je mozno opravljanje prakse oz. ali s s tem krsi dolocilo pogodbe o tem, da se podpisnik pogodbe ne sme zaposliti v tujini?

katja33
12.02.2014 12:17

Za opravljanje dela šolskih obveznosti v tujini lahko zaprosite za štipendijo za študijske obiske. Predlagam, da si za več informacij preberete 164. javni razpis, ki ga najdete pod aktualnimi razpisi. Ob nadaljnem izpolnjevanju pogojev bi lahko hkrati še vedno prejemali tudi zoisovo štipendijo, saj bi bili tudi v času obiska v tujini še vedno vpisani na v šolo v Sloveniji.

Gost
10.02.2014 19:36

Sem dijakinja 2. letnika srednje šole, prejemam zoisovo štipendijo in po vsej verjetnosti bom izpolnjevala pogoje tudi za prihodnje leto. Razmišljam da bi se v naslednjem letu v prvem semestru šolala v tujini, drugi semester pa bi nadaljevala v slo. Kako je s štipendijami? Lahko tega pol leta prejemam zoisovo in štipendijo za šolanje v tujini? Preostanek leta pa samo zoisova ali kako je s tem?
Hvala za odgovor :)

tilen6
04.02.2014 11:48
Zadnja prijava: 2 yrs

Tudi jaz se strinjam, da kakršnakoli štipendija za študij v tujini ali pa študijski obisk zelo pomaga, sam sem se udeležil bilateralne izmenjave na Ekonomski fakulteti v Črni gori kot štipendist Javnega sklada v okviru 145. Javnega razpisa, in se ga v primeru, da štipendije ne bi pridobil, zaradi omejenih finančnih zmožnosti najverjetneje ne bi. Sicer pa je možnosti za štipendiranje v okviru Javnega sklada kar nekaj, samo izkoristiti jih je potrebno. :D

Gost
03.12.2013 12:50

“Administrator je objavo odstranil.”

Gost
18.01.2013 14:25

No, moje mnenje je tako, da je vsaka štipendija, sodeč po materialnem stanju večine študentov pri nas, pravcati zadetek v polno :)

Gost
04.01.2013 13:59

Uživati v študetnskih letih v tujini je lepo, samo pazit je treba, da kje ne naletite na kakšnega norca ... kot pišejo na 24-ur.

sabina20
29.08.2012 07:19

V lanskem letu (105. JR) so štipendijo pridobili vsi kandidati, ki so imeli 28 točk in več in vsi kandidati, ki so imeli 25 točk in povprečno oceno vsaj 9,15.

Leto pred tem (87. JR) so bili do štipendije upravičeni vsi kandidati, ki so imeli vsaj 30 točk in vsi kandidati, ki so imeli 25 točk in so bili hkrati vpisani na doktorski študij.

Pri tem naj poudarim, da je bila v prejšnjih letih višina štipendije za življenjske stroške določena drugače, kot je določena na 128. JR, prav tako pa so bile drugače razporejene točke in določena dodatna razmejitvena merila.

Gost
27.08.2012 11:56

Pozdravljeni!
Ker so šolnine in stroški bivanja v tujini precej visoki, se zanimam za pridobitev štipendije za študij slovenskih državljanov v tujini. Zanima me, koliko točk je bilo treba za pridobitev doseči v preteklih letih, da vem kakšne so realno moje možnosti.

Hvala in lep pozdrav!

sabina20
17.07.2012 06:47

Za vprašanja v zvezi s Zoisovo štipendijo pišite na zoisi@sklad-kadri.si.

1 2 3 4 5 6 ... > >>
    Na vrh