Forum

Gost
01.03.2009 23:00

Na tem forumu lahko zastavite vprašanja ali zgolj preberete odgovore, povezane z neposrednim sofinanciranjem kadrovskih štipendij.

Gost
23.10.2014 08:56

Lp!MENE PA ZANIMA KAKO JE S STATUSOM ŠTUDENTA,ČE SE PO KONČANEM ŠOLANJU ZAPOSLI ZA ENO LETO(OBVEZNOST PRI KADROVSKI ŠTIPENDIJI)??hvala

ksenija14
17.10.2014 09:30
Zadnja prijava: 5 yrs

Spoštovani,

na kakšen način bo dijak vračal štipendijo delodajalcu bi morala imeti delodajalec in štipendist opredeljeno v pogodbi o štipendiranju. Če pogodba o štipendiranju te določbe nima, se morate z vašim vprašanjem obrniti na delodajalca, ki vam je kadrovsko štipendijo podelil in izplačeval.

Gost
27.08.2014 19:39

“Administrator je objavo odstranil.”

Gost
27.08.2014 19:39

Zanima me le to ali dijak po 4 letah prejemanja štipendije (v primeru da se gre naprej šolat) vrne vsa sredstva ki jih je prejel ali tudi kakšne obresti?

ksenija14
31.03.2014 10:03

Spoštovani,

potrebe po kadrovskih štipendistih, ki so jih delodajalci sporočili za šolsko/študijsko leto 2014/2015 in so hkrati želeli javno objavo njihove štipendije, so zbrane na skladovi spletni strani v okviru Izmenjevalnice: http://www.sklad-kadri.si/si/izmenjevalnica/.

Rok za oddajo in način oddaje prošnje za kadrovsko štipendijo je odvisen od posameznega delodajalca, ki kadrovsko štipendijo razpisuje. Podatek najdete tako, da kliknete na željeno kadrovsko štipendijo in poiščite podatek 'Rok prijave'.

Gost
26.03.2014 17:42

lp!mene pa zanima kdaj bodo objavljene potrebe po štipendistih za šol.leto 2014/15??in kdaj potem oddaš vlogo'smo prvič prvošolčki in nmam izkušenj zato brez zamer.....

ksenija14
20.12.2013 10:01

Spoštovani,

oddaja potrebe po kadrovskih štipendistih ni predpogoj za prijavo na razpis za neposredno sofinanciranje kadrovskih štipendij, kar pomeni, da se lahko prijavite na 155. javni razpis za neposredno sofinanciranje kadrovskih štipendij, tudi če niste oddali potrebe.

Gost
19.12.2013 08:10

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede sofinanciranja kadrovskih štipendij.

Zanima me, če se lahko prijavimo na javni razpis za neposredno sofinanciranje kadrovskih štipendij za šol.leto 2013/2014, čeprav nismo oddali potrebe po kadrovski štipendiji za šol.leto 2013/2014 katerega rok je bil 15.2.2013.

Hvala za vaš odgovor.

lp

darinka
11.11.2013 08:17
Zadnja prijava: 3 yrs

Odgovor Ani:
Obvestilo je objavljeno na naši spletni strani:
http://www.sklad-kadri.si/si/razpisi-in-objave/naslovnica/novica/n/podeljena-vsa-sredstva-za-sofinanciranje-solnin-zip-2007-2013-107-jp/

Gost
05.11.2013 11:38

Poslala sem vlogo, poslano na Javno povabilo za sofinanciranje šolnin za odrasle 2007-2013.Zaradi porabe sredstev moja dokumentacija sploh ni bila obravnavana.
Na spletu naj bi bilo objavljeno obvestilo V PRIMERU PORABE SREDSTEV PRED IZTEKOM JAVNEGA POVABILA. Zanima me , zakaj ni bilo objavljeno in kje lahko dobim podatke , do katerega datuma so se sredstva porabila?Saj pritožit se tako ne morem...Lp,Ana

marko77
21.10.2013 09:21
Zadnja prijava: 6 yrs

Škoda ker ni novejših informacij o razpisih... Drugače pa hvala za koristne informacije...

Gost
09.10.2013 10:55

Ksenija14, najlepša vam hvala za odgovor in informacije. Lep dan

ksenija14
09.10.2013 06:24

Spoštovani,

rok plačila je določen v 3. točki izreka sklepa, ki ste ga prejeli. Rok 120 dni se šteje od datuma navedenega na sklepu. Nakazilo odobrenih sredstev se s strani sklada izvrši še isti dan, ko dobimo nakazana sredstva s strani Ministrstva za izobraževanje znanost in šport. Povprečen čas nakazila je med 60 in 90 dni ni pa nujno, lahko je zadnji 120 dan. Sklepi izdani na datum 22.8.2013, so prvi v čakalni vrsti za nakazilo.

Za dodatna vprašanja lahko pokličete na tel. št. 01-434-10-92 ali pošljete vprašanje na e-naslov bojan.ivajnsic@sklad-kadri.si .

Gost
30.09.2013 09:53

Pozdravljeni,
imam nekaj vprašanj o povračilu šolnine za odrasle.
Dobil sem v avgustu odločbo, da bom dobil en del vrnjeno v roku 120 dni. Zanima me, če ta denar bo dobil točno ko preteče 120 dni ali je lahko tudi kaj prej?
Hvala, LP

ksenija14
18.09.2013 07:20

Spoštovani,
prošnjo za kadrovsko štipendijo lahko sicer pošljete več delodajalcem istočasno, vendar pa lahko sprejmete in prejemate zgolj kadrovsko štipendijo enega delodajalca.

V primeru, da delodajalec po zaključenem izobraževanju ne zaposli štipendista, mora vrniti vsa sredstva, ki jih je prejel za sofinanciranje kadrovske štipendije tega štipendista. Če pa kadrovska štipendija ni bila sofinancirana, je morebitno vračilo štipendije stvar dogovora med štipendistom in štipenditorjem, ki je urejena v pogodbi o štipendiranju.

Glede specializacije bi potrebovali več informacij kaj točno vas zanima, zato prosim, da pokličete na tel. št. 01/434-58-82, vsak dan med 9. in 12. uro, ob sredah tudi med 14. in 16. uro.

Gost
14.09.2013 05:50

Pozdravljeni.
Imam nekaj vprašanj v zvezi s kadrovsko štipendijo. Se je možno prijaviti na več razpisanih mest znotraj ene regije?
Zanima me, kako je z vračanjem štipendije v primeru, da te delodajalec po končanem študiju ne more zaposliti? Za bolj natačno razlago, v primeru, da se odločiš za delovno mesto zdravnika, država pa za to mesto ne razpiše primerne specializacije. Hvala za odgovor. Lp

Gost
08.10.2012 19:37

Pozdravljeni!

Leta 2010/11 sem podpisal pogodbo s štipenditorjem v kateri tudi piše, da se moram po končanem študiju zaposliti pri njem, ali pa moram vrniti štipendijo. Štipenditor je dobival mojo stipendijo sofinancirano iz sklada.

Letos sem diplomiral in sem ze vpisan na redni studij 2. bolonjske stopnje. Štipenditor pravi da me mora zaposliti za obdobje, ko je dobival sofinancirano stipendijo ali pa vrniti znesek.

Zanima me ali obstaja kaksna moznost da me stipendira se naprej in studiram se najprej ali me mora zaposliti in bom tako lahko sele po 2. letih nadaljeval s studijem?

Lp

Gost
08.04.2011 11:04

“Administrator je objavo odstranil.”

marinka2
06.10.2009 06:24
Zadnja prijava: 50 yrs

Spoštovani,

po pogodbi o sofinanciranju kadrovskih štipendij je predvideno izplačilo zneska sofinanciranja v 30 dneh po prejemu popolnega zahtevka (ki vsebuje tudi ustrezna dokazila). Iz vašega vprašanja ni razvidno preko katerega razpisa ste pridobili sofinanciranje, prav tako ni razvidno v imenu katerega delodajalca pišete, zato vam konkretnejših informacij ne moremo dati. Glede na to, da forum ni namenjen podajanju informacij, ki se nanašajo na posamezne pogodbene stranke pa vas naprošamo, da nas, v času uradnih ur, pokličete na telefonsko številko 01/434-10-80.

marinka2
18.05.2009 06:39

Odgovor Klemnu:

Vaše vprašanje ne sodi na forum Neposredno sofinanciranje kadrovskih štipendij, zato smo ga posredovali na forum O študiju v tujini.

marinka2
12.03.2009 08:38

Odgovor Brigiti:
Javni razpis za sofinanciranje kadrovskih štipendij delodajalcem za šolsko leto 2009/2010 do konca izobraževanja na isti stopnji bo predvidoma objavljen junija. Razpis bo med drugim objavljen na naši spletni strani in v Uradnem listu RS.
Treba pa je opozoriti, da so delodajalci pred prijavo na javni razpis za sofinanciranje kadrovskih štipendij delodajalcem za šolsko/študijsko leto 2009/2010 dolžni javnemu skladu prijaviti potrebo po kadrovski štipendistih in sicer do 15. 9. 2009. Priporočljivo je, da delodajalci svoje potrebe oddajo čim prej, saj si bodo tako lahko zagotovili boljšo promocijo svojih razpoložljivih štipendij in večji izbor med potencialnimi štipendisti.

Na vrh