Forum

darinka
30.03.2012 14:23
Zadnja prijava: 3 yrs

Ta forum je namenjen informacijam in vprašanjem v zvezi z razpisom štipendij Ad futura za leto 2012 (128. javni razpis).

<< < 1 2 3 4 5
Gost
13.06.2012 05:52

Pozdravljeni,

kot navajate je lani prejelo štipendijo 15 kandidatov na dodiplomskem študiju, 86 na magistrskem in 9 na doktorskem študiju.
Ali to pomeni, da se prijavi občutno več kandidatov iz višjih študijskih nivojev, ki morebiti dosežejo višje število točk in imajo tako prednost pred dodiplomskimi kandidati? Število štipendistov na dodiplomskem študiju se mi zdi namreč majhno (ali pa se jih morebiti občutno manj prijavi?!). Ali morda lahko posredujete razmerje (število prijavljenih) za dodiplomski/podiplomski študij za letošnje leto (v kolikor vam je to seveda dovoljeno)?
Hvala in lepe pozdrave!

katja33
08.06.2012 07:03
Zadnja prijava: 1 year

V lanskem letu (105. JR) so štipendijo pridobili vsi kandidati, ki so imeli 28 točk in več in vsi kandidati, ki so imeli 25 točk in povprečno oceno vsaj 9,15.

Leto pred tem (87. JR) so bili do štipendije upravičeni vsi kandidati, ki so imeli vsaj 30 točk in vsi kandidati, ki so imeli 25 točk in so bili hkrati vpisani na doktorski študij.

Pri tem naj poudarim, da je bila v prejšnjih letih višina štipendije za življenjske stroške določena drugače, kot je določena na 128. JR, prav tako pa so bile drugače razporejene točke in določena dodatna razmejitvena merila.

Gost
06.06.2012 03:49

Pozdravljeni,

zanima me kakšno je bilo najnižje število točk za dodelitev štipendije v preteklih dveh letih?
Kakšen je trend zadnja leta - se število zahtevanih točk povečuje?

Že vnaprej hvala za odgovor,

Anja

katja33
23.05.2012 08:13

Prejeli smo skupno 345 vlog. Pozivi za dopolnitev vlog se že pošiljajo, vendar vse vloge še niso bile pregledane.

Gost
22.05.2012 09:50

Zanima me, če že pošiljate obvestila o dopolnitvi vlog ter ali je že znano dokončno število prispelih vlog?

Gost
14.05.2012 14:31

Kaj pa če se študij začne že pred jesenjo?

katja33
14.05.2012 08:14

Odločbe bodo izdane v jeseni, kdaj točno pa žal še ne moremo napovedati.

V preteklih letih je bilo največ štipendistov, ki so odhajali na študij v Veliko Britanijo (na lanskem razpisu skoraj polovica), pogosto pa se študentje odločajo tudi za študij na Nizozemskem, ZDA, Nemčiji, Avstriji, Belgiji, Hrvaški, Srbiji. Seveda so vsako leto zastopane tudi druge države - tako evropske, kot neevropske.

Gost
13.05.2012 22:17

Pozdravljeni! Zanima me katere države so bile v preteklih letih najbolj zastopane med kandidati?

Hvala!

Gost
13.05.2012 20:06

Pozdravljeni,

zanima me kdaj bo predvidoma znano katerim kandidatom je uspelo pridobiti štipendijo.

Hvala in lp,

Z.

katja33
11.05.2012 07:39

Odgovor Maticu:

kot prejemnik štipendije ne smete biti zaposleni, medtem ko so druge oblike dela, pri katerih ne gre za zaposlitev, dovoljene (v Sloveniji je tako možno delati na podlagi sklenjene avtorske pogodbe ali na podlagi sklenje pogodbe o delu, pa še vedno ne gre za delovno razmerje, sklenjeno na podlagi pogodbe o zaposlitvi).
Našim štipendistom zato svetujemo, da se glede opravljanja dela v tujini predhodno posvetujejo s skladom in tako preprečijo morebitno kršitev pogodbe o štpendiranju.

Gost
10.05.2012 10:52

Do sedaj je sklad na razpis prejel 341 vlog.

To ni nujno tudi dokončno število vlog. Pošiljke iz tujine prihajajo namreč tudi 2 tedna ali več. Če so poslane priporočeno do roka, so pravočasne ne glede na to, kdaj jih sklad prejme, če pa so poslane z navadno pošto, pa so take vloge zamujene.

Gost
08.05.2012 09:58

Pozdravljeni!

Sem študent na univerzi v Veliki Britaniji in prejemam štipendijo Ad futura, pridobljeno v lanskem letu. Ker vem, da se razpisi vsako leto nekoliko spreminjajo in prilagajajo, me zanima, če obstaja tudi možnost posredovanja kakšnih povratnih informacij, ki bi lahko pripomogle k izboljšavam.
Nerodna reč je namreč ta, da pogodba o štipendiranju štipendistu preprečuje sklepanje pogodb o zaposlitvi, kar je seveda logično. Problem pa nastane pri dejstvu, da večina evropskih držav ne pozna študentskih servisov, kar pomeni, da se študentsko delo opravlja direktno preko delodajalca, pri čemer se v nekaterih primerih sklene tudi pogodba. S tem študent po sedajšnji pogodbi tvega prekinitev štipendijskega razmerja, kar pa je v bistvu diskriminatorno, saj študentu ob rednem študiju onemogoča opravljanje študentskega dela (ali part-time job), med tem ko je študentu v Sloveniji to omogočeno (zaradi prisotnosti študentskih servisov).
To se še toliko bolj izrazi pri delu v času počitnic. V bistvu niti ne gre toliko za denar, saj je štipendija precej visoka, kolikor je onemogočeno pridobivanje izkušenj ter referenc v tujini. Zelo bi bil hvaležen, če bi se takšni okorni členi pogodbe nekoliko bolj prilagodili dejanski situaciji in evropskemu okolju. Ali se lahko takšne predloge posreduje tudi kam drugam?

Najlepša hvala za odgovor,
Matic

Gost
04.05.2012 17:33

Sicer se šele danes izteka rok za oddajo vlog ampak bi prosil za podatek, ko bo le ta seveda znan, koliko prijav je prišlo letos in, če že lahko približno napoveste koliko točko bo potrebnih za pridobitev štipendije? Hvala

katja33
20.04.2012 06:18

Seveda,

lansko leto je bilo na razpis za študij v tujini vloženih 306 vlog, štipendija pa je bila dodeljena 110 kandidatom.

Od uspešnih kandidatov jih je 15 dobilo štipendijo za študij na dodiplomskem, 86 na magistrskem in 9 na doktorskem študiju.

76 štipendistov je dobilo štipendijo za študij na področju naravoslovja, tehnika ali medicine, 34 pa za področje družboslovja.

Gost
19.04.2012 19:29

Pozdravljeni!

Bi se dalo dobiti kakšno statistiko o dodeljenih štipendijah za lansko leto?

Predvsem bi me zanimalo razmerje v številu dodeljenih štipendij med družboslovnimi in naravoslovnimi študiji, vesel pa bi bil tudi drugih statističnih podatkov - sklepam da so javni.

Verjamem, da bi tovrstni podatki zanimali tudi ostale.

lep pozdrav!

sabina20
18.04.2012 07:47
Zadnja prijava: 4 yrs

Štipendijo je mogoče pridobiti za dodiplomski študij s področja naravoslovja, tehnike ali medicine. Študij psihologije se skladno s klasifikacijo Klasius-P uvrša v področje družboslovja (311 Psihologija). V kolikor menite, da gre v vašem primeru za naravoslovni študij oziroma študij s področja medicine, se prijavite, predložite čim več informacij o študijskem programu, vsebini predmetov, navedite katere izbirne predmete boste izbrali ipd. V primeru, da izobraževalna institucija v Franciji uporablja klasifikacijo ISCED, na kateri temelji klasifikacija Klasius-P, vam lahko izdajo uradno potrdilo, iz katerega naj bo razvidno, v katero področje se študij kognitivne psihologije uvršča skladno s klasifikacijo ISCED v Franciji.

Gost
17.04.2012 15:22

Pozdravljeni!

zanima me, če je možno dobiti štipendijo Ad futura za dodiplomski študij kognitivne psihologije na pariški univerzi Sorbonne Descartes? Vem, da je štipendija primarno za naravoslovne smeri, in me zanima, če kognitivna psihologija v kombinaciji z neuropsihologijo lahko spada pod naravoslovje, kakor to uvrščajo na nekaterih univerzah v Franciji?

Najlepša hvala za odgovor!

darinka
16.04.2012 09:56

Da, Zoisovo štipendijo je možno pridobiti tudi v 2. letniku podiplomskega študija, če izpolnjujete splošne pogoje ter dosežete ustrezno mejo po merilu, po katerem uveljavljate Zoisovo štipendijo. Za dodatne informacije pišite na Zoisi@sklad-kadri.si.

Gost
14.04.2012 02:23

Spoštovani,

zanima me ali se lahko prijavim za Zoisovo štipendijo za drugi letnik podiplomskega študija_ Ta semester namreč zaključujem prvi letnik podiplomskega študija v ZDA, pa me zato zanima ali je možno pridobiti Zoisovo štipendijo za drugi letnik (in hkrati zadnji)?

Najlepša hvala za odgovor!
A.

katja33
10.04.2012 08:49

Odgovor:

kljub visokemu povprečju štipendije za dodiplomski študij družboslovja na 128. javnem razpisu za študij slovenskih državljanov v tujini ne morete pridobiti. Na skladu lahko za študij vložite zgolj vlogo za Zoisovo štipendijo.

Gost
06.04.2012 13:21

študiram na cipru, na university of nicosia program PR, advertising and marketing. Program je akreditriran saj sem že prejemala cojzovo in državno štipendijo v času študija. Vem, da je razpis primarno namenjen študentom dodiplomskega študija v naravoslovnih smereh a me zanima, če imam kaj možnosti tudi sama, čeprav sem študentka dodiplomskega študija družboslovnih smeri. Imam zelo visoko povprečje (10) in sem sodelovala v raznih mednarodnih programih.

darinka
05.04.2012 18:25

Vsem lep pozdrav!

Še dober mesec je do roka za prijavo na 128. javni razpis štipendij Ad futura za študij v tujini v letu 2012.

Na tem forumu imate možnost pobrskati po pojasnilih o razpisu, pogojih, potrebnih dokazilih in podobno. Če odgovora ne najdete, ste seveda vabljeni, da sami postavite vprašanje.

Člani spletnega kluba (članstvo je brezplačno) se lahko tudi naročite na prejemanje objav na tem forumu po e-pošti.

Vabljeni k sodelovanju!

<< < 1 2 3 4 5
    Na vrh