Forum

darinka
30.03.2012 14:23
Zadnja prijava: 3 yrs

Ta forum je namenjen informacijam in vprašanjem v zvezi z razpisom štipendij Ad futura za leto 2012 (128. javni razpis).

<< < 1 2 3 4 5 > >>
Gost
29.10.2012 12:32

Pozdravljeni, Zanima me ali je sedaj ze znan tocen termin kdaj bomo dobili odlocbo oz. ali je mozno da Vas kontaktiramo po telefonu/emailu in nam vsaj poveste ali smo se v izboru ali ne? Tudi jaz dobronamerno predlagam da za prihodnja leta spremenite potek procesa dodeljevanja stipendij, saj se mi ne zdi prav, da odgovor o tem ali bomo stipendijo prejeli dobimo po tem ko smo s studijem ze zaceli, in sicer skoraj dva mesca po tem. Moja univerza zahteva da prikazem kako financiram studij in kako bo placan drug obrok solnine, jaz pa jim ne znam odgovoriti ker nimam odgovora. Razumem da je dolg proces ampak morebiti bi lako razpis prestavili na januar? In potem pridobili vso dokumentacijo do poletja. Studentom bi zelo olajsali zivljenje ce bi jih o tem obvestili poleti, pred studijem. Lep pozdrav

Gost
28.10.2012 22:28

Torej, spoštovani, bo kaj z odločbami? Glede na to da je verjetno večina ljudi nestrpno čaka na štipendije in da je več kot mesec študija za nami, BI MOGOČE LAHKO ZA NASLEDNJE GENERACIJE SPREMENILI PRAVILA! Ne razumem kako nekomu, ki kandidira za štipendijo, od maja 2012 pa do danes ne uspe zbrati vseh dokumentov glede študija. Jaz mislim, da je to nemogoče in je to eno navadno BIROKRATSKO PODPIRANJE NERESNEŽEV. Prepričan sem, da je možno VSE dokumente iz RESNIH TUJIH UNIVERZ pridobiti pravočasno, ne glede ali je univerza v Španiji ali Italiji, ki naj bi bili znani kot ''počasnejši'' državi, ali kateri drugi hitrejši državi.
In mimogrede, vsi moji kolegi na zdajšnji univerzi so imeli štipendije dodeljene PREDEN so prišli sem... pa še ena zanimivost, edina dva, ki še ne veva ali sva dobila štipendijo pa sva iz Slovenije in Srbije hahahah...

Gost
23.10.2012 07:55

Pozdravljeni,

Ali obstajajo mogoče kakšni novi podatki o temu, koliko prijav je še aktualnih?
Upam, da bo res konec oktobra, ker to čakanje ubija... Držimo pesti!

Hvala in LP.

katja33
23.10.2012 07:29
Zadnja prijava: 1 year

Upamo, da bomo lahko odločili do konca oktobra.

Odločbe se sicer pripravljajo, žal pa nismo prejeli še čisto vseh odgovorov na zunanje poizvedbe glede akreditacij, zato ne moremo postaviti dokončne meje. Vsekakor upamo, da jih dobimo v tem tednu.

Sicer pa si lahko pod razpisno dokumentacijo že pogledate osnutek pogodbe, ki bo sklenjena s kandidati, ki bodo imeli pozitivne odločbe , in sicer po dokončnosti odločbe in predložitvi originalnega potrdila o vpisu v program in letnik, za katerega jim je bila dodeljena pravica do štipendije.

Gost
20.10.2012 08:33

Zdravo,

kdaj pribložno lahko pričakujemo dokončne odgovore? Rabim vedeti, da se lahko pravočasno prijavim za druge vire financiranja v kolikor vloga ne bi bila uspešna. Študij se mi je namreč že pred časom začel in si ga trenutno financiram s posojilom.

lp,

Gost
17.10.2012 10:10

Pozdravljeni,

hvala za spodnji odgovor, ampak žal ni povsem točen. Namreč, "stari" dodiplomski študij in druga bolonjska stopnja sta izenačena. Kar pa pomeni, da gre tu za slabši in neenak položaj bolonjskih študentov.

To bi bilo vsekakor vredno upoštevati pri naslednjem razpisu, saj vsekakor ne gre za smiselno dikcijo.

katja33
17.10.2012 06:59

Razpisno določilo glede ocen omogoča, da se pri vseh kandidatih enakopravno upoštevajo ocene, dosežene na isti ravni izobraževanja. Razen seveda pri tistih, ki teh ocen sploh nimajo.

Ali lahko glede tega pričakujete kakšne spremembe v naslednjem razpisu za študij v tujino žal še ni znano.

Gost
16.10.2012 16:56

Pozdravljeni,

zanima me, kakšna je utemeljitev, da se ne upošteva povprečna ocena drugostopenjskega študija in ali bo prišlo tu do kakšnih sprememb? Namreč, nerazumljivo je, kako je mogoče, da je predhodna stopnja študija kar izpuščena.

Gost
12.10.2012 15:37

Pozdravljeni!
Se ze priblizno ve, kdaj bo znano kdo bo dobil stipendijo?
Pridobil sem posojilo za solnino v Angliji (pri Student Finance England), vam moram posredovati kaksno dokumentacijo o tem?
Hvala, lp

sabina20
12.10.2012 07:14
Zadnja prijava: 4 yrs

Razpisanih bo predvidoma 4.000.000,00 EUR.

Gost
11.10.2012 06:46

Spoštovani,

vem da je to še odprto, pa vendar me zanima, kakšen znesek bo predvidoma namenjen za razpis v naslednjem letu?

sabina20
26.09.2012 06:31

Razpis štipendij za študij slovenskih državljanov v tujini za študijsko leto 2013/2014 je predviden.

Gost
25.09.2012 14:59

Pozdravljeni,

Zanima me, če bo letos spet razpisana štipendija za študij v tujini.

Hvala za odgovor.

sabina20
17.09.2012 11:01

Ko kandidat s skladom sklene pogodbo o štipendiranju, se mu štipendija za življenjske in študijske stroške nakaže praviloma v enkratnem znesku na njegov osebni račun odprt pri banki v Republiki Sloveniji. Šolnino sklad na podlagi računa poravna neposredno izobraževalni instituciji.

Če je študent šolnino že plačal sam, mora za povračilo predložiti 2 dokazili in sicer:
- račun izobraževalne institucije ali potrdilo izobraževalne institucije, ki se glasi na študenta in iz katerega je razvidna višina šolnine ter podatek, da je šolnina plačana ter
- originalno potrdilo o izvedenem plačilu, iz katerega je razviden plačnik, prejemnik, znesek ter namen.

sabina20
17.09.2012 10:55

Še vedno čakamo dopolnitve za nekaj vlog, vzporedno poteka preverjanje izpolnjevanja razpisnih pogojev ostalih kandidatov. Kdaj točno bodo znani rezultati v tem trenutku ni mogoče reči, predvidevamo pa, da v oktobru. Sicer so bili rezultati v zadnjih treh letih znani v začetku novembra.

Gost
17.09.2012 10:41

Ja nekateri smo študij tudi že začeli :) Že dva tedna nazaj. Mislim da glede na to da se je nekaterim kandidatom podlajšal rok do srede septembra da odločbe ne bojo poslane vsaj do konca oktobra. Tako da najbolje da napišeš kot način financiranja self funded. To sem jaz naredila...kot dokazilo sem pa dodala pismo staršev, da me bodo financirali.

Lp

Gost
16.09.2012 21:59

pozdravljeni, tudi mene zanima kdaj lahko pricakujemo odlocitev ali je stipendija bila odobrena? lep pozdrav!

Gost
16.09.2012 07:06

Pozdravljeni,

v primeru, da je kandidatu štipendija odobrena in je kandidat podpisal pogodbo s skladom ali se denarna stredstva v višine šolnine in stroškov bivanja nakazujejo na kandidatov osebni račun? Ali pa se del sredstev namenjen za šolnino nakaže univerzi direktno?

Lp.

Gost
16.09.2012 07:02

Pozdravljeni

Zanima me kdaj lahko pričakujem odgovor na oddano vlogo, ki je potrjeno popolna? Bo odgovor prišel pred 25. septembrom? Na ta datum namreč začnem s študijem in potrebujem do takrat navesti način financiranja v elektronskem vpisu.
V naprej najlepša hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav

Gost
12.09.2012 09:20

Pozdravljeni

Zanima me kdaj lahko pričakujem odgovor na oddano vlogo, ki je potrjeno popolna? Bo odgovor prišel pred 25. septembrom? Na ta datum namreč začnem s študijem in potrebujem do takrat navesti način financiranja v elektronskem vpisu.
V naprej najlepša hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav

katja33
12.09.2012 05:45

Prosim, da mi napišete mail s podatki na katja.cankar@sklad-kadri.si oziroma me v času uradnih ur pokličete na tel. 01 434 58 93 in bom preverila stanje vaše vloge.

Gost
11.09.2012 13:42

Glede na to, da me o naspretnem niste opozorili, lahko sklepam, da je moje vloga popolna?
LP

katja33
11.09.2012 11:10

Od 222 vlog, o katerih še ni bilo odločeno, je formalno popolnih 173. Nekaterim kandidatom, ki so imeli upravičene razloge, se je rok za dopolnitev podaljšal do srede septembra.

Gost
06.09.2012 18:42

Pozdravljeni,

V eni od prejšnjih objav ste napisali, da so roki za dopolnitev do konca avgusta. Se je to še podaljšalo? Kdaj bi bilo mogoče predvidevati, da bo prišlo do odločb o štipendiji?

Hvala in LP

Gost
04.09.2012 12:03

Koliko od teh 232 pa je že dokončno popolnih?

Hvala!

sabina20
04.09.2012 07:21

Trenutno je aktualnih še 232 vlog.

Gost
03.09.2012 20:11

Živijo,

Mene pa zanima, če so že kakšni novi podatki o temu, koliko prijav je še aktualnih?

Hvala!

katja33
24.08.2012 07:21

Razpis, ki je bil objavljen v letu 2011 se nanaša na študijsko leto 2012/2013. Za naslednje študijsko leto bo razpis objavljen do konca koledarskega leta.

Žal zaenkrat še ni znano, koliko kandidatov bo med prejemniki štipendije, saj je to odvisno od višine štipendije za posameznega kandidata. Lansko leto je bilo sicer izdanih 110 pozitivnih odločb.

Gost
23.08.2012 10:09

Pozdravljeni,

3. septembra 2012 začenjam z rednim magisterskim študijem na Royal Danish Academy of Fine arts, School of design na Danskem. Ali Ad Futura objavlja kakšen razpis za podiplomski študij v tujini za leto 2012/13?

Hvala in lep pozdrav

Gost
23.08.2012 10:09

Pozdravljeni,

3. septembra 2012 začenjam z rednim magisterskim študijem na Royal Danish Academy of Fine arts, School of design na Danskem. Ali Ad Futura objavlja kakšen razpis za podiplomski študij v tujini za leto 2012/13?

Hvala in lep pozdrav

<< < 1 2 3 4 5 > >>
    Na vrh