Forum

darinka
30.03.2012 14:23
Zadnja prijava: 3 yrs

Ta forum je namenjen informacijam in vprašanjem v zvezi z razpisom štipendij Ad futura za leto 2012 (128. javni razpis).

< 1 2 3 4 5 > >>
sabina20
26.11.2012 08:10
Zadnja prijava: 4 yrs

Štipendijo so pridobili vsi kandidati, ki so izpolnjevali pogoje razpisa in pridobili vsaj 36 točk oziroma tisti, ki so imeli 35 točk in povprečno oceno vsaj 8,6667.

Skupno je bilo podeljenih 90 štipendij, od tega s področja naravoslovja, matematike in računalništva 47, tehnike 10, zdravstva 14, arhitekture in gradbeništva 7, varstva okolja 2 in družboslovja 10.

sabina20
26.11.2012 08:02

Če ste že prejeli zavrnilno odločbo glede Zoisove štipendije, ni potrebno pošiljati odstopne izjave. Vsi tisti, ki odgovora še niste prejeli, pa jo prosim pošljite čim prej.

Gost
25.11.2012 17:49

Prosil bi, če ste lahko glede točkovanja bolj natančni, in sicer kako so točke razporejene pri naravoslovju in kako pri družboslovju.
Hvala

Gost
23.11.2012 23:30

Zanima me ali je vas odgovor glede vzporedne oddaje vlog (20.11.2012 08:59) se aktualen glede na to, da smo dobili odloco o zavrnitvi Zoisove stipendije zaradi pozitivne odloce o stipendiji za tujino.

Gost
22.11.2012 10:42

V Oxfordu so living costs nižji.. nastanitev in prehrana sta cca 6.000 funtov... Sicer je še nekaj dodatnih stroškov (knjige, ipd.), ampak 12.000 EUR je dovolj.

sabina20
22.11.2012 08:44

Za odgovore v zvezi s Zoisovo štipendijo pišite na zoisi@sklad-kadri.si.

sabina20
22.11.2012 08:43

Prijavite se sicer lahko za različne štipendije iz virov v RS, vendar se boste morali na koncu odločiti samo za eno. Prejemanje dveh štipendij iz virov v RS namreč ni dovoljeno.

Gost
21.11.2012 11:31

Ponavljam vprašanje:
Prijavljam se na študij v Oxfordu. Za življenjske stroške zahtevajo 12.900 funtov letno. Če bo novi razpis predvidel 12.000 eur letno, mi torej na leto zmanjka približno 3000 eur. Se zato, da bi pokril razliko, ne smem prijaviti na nobeno drugo štipendijo, ki je razpisana v Sloveniji (tudi če gre za zasebni sektor)?
Hvala za odgovor.

Gost
20.11.2012 18:53

Mene pa zanima, ali se morda ze ve, kdaj bodo rezultati za Zoisovo stipendijo?

Hvala!

sabina20
20.11.2012 07:59

Vsi, ki ste prejemniki štipendije za študij v tujini Ad futura in ste hkrati oddali vlogo za Zoisovo štipendijo, kateri se nameravate odpovedati, pošljite odstopno izjavo po elektronski pošti na naslov zoisi@sklad-kadri.si.

Gost
19.11.2012 12:03

Najprej hvala za odločbo.

Zanima me ali moramo svoje vloge za Zosiovo štipendijo za letošnje študijsko leto (ki nam še niso bile odobrene) prekiniti sami, ali jih na podlagi podpisa pogodbe o štipendiranju šudija v tujini avtomatično zavrnejo vaši kolegi pristojni za Zoisove štipendije?

sabina20
19.11.2012 07:43

Nakazilo sredstev je možno šele po podpisu pogodbe.

Pogodbo o štipendiranju bomo poslali po pošti, ko bo odločba postala dokončna (15 dni od vročitve odločbe) ter po prejemu originalnega potrdila o vpisu v študijsko leto 2012/2013 (kopija potrdila o vpisu ne zadostuje).

Ko je pogodba sklenjena, se štipendijo za življenjske in študijske stroške nakaže predvidoma v roku 8 dni na vaš transakcijski račun, odprt v Sloveniji pri eni izmed poslovnih bank, ki ga morate navesti na pogodbi.

Izplačilo štipendije za šolnino se izvrši neposredno instituciji na podlagi računa institucije, ki ga bo po veljavnosti pogodbe pridobil sklad (za hitrejši postopek nam lahko posredujete kontaktne podatke osebe, ki je na izobraževalni instituciji v tujini pristojna za izdajo računov za šolnino). Če ste šolnino delno ali v celoti plačali sami, vam bo sklad povrnil že plačani del šolnine v skladu s pogodbo o štipendiranju po prejemu popolnih dokazil, ki jih morate poslati skupaj s podpisano pogodbo o štipendiranju (račun za šolnino in originalno potrdilo o plačilu, npr. bančna nakaznica ali izpisek bančnega računa, iz katerega mora biti razviden plačnik, prejemnik, namen, znesek plačila). Dokazilo o izvedenem plačilu mora biti original. Neplačani del šolnine bomo poravnali instituciji in šele nato naredili povračilo že plačanega dela na vaš račun.

Gost
16.11.2012 16:05

Koncno :)

Se nekaj me zanima, v primeru da sem dobil stipendijo, kdaj lahko pricakujem prvo nakazilo?

spela24
16.11.2012 14:50
Zadnja prijava: 5 yrs

In še kratka analiza podeljenih štipendij:
- 90 kandidatov je upravičenih do štipendije;
- 16 različnih držav (največ VB, Skandinavske države, ZDA, Avstrija, Nemčija, Švica, Hrvaška, Italija, Kitajska,...);
- 21 štipendij je bilo podeljenih za dodiplomski študij, 12 za enoviti magistrski študij, 46 za magistrski in 11 za doktorski študij;
- štipendije so podeljene za študij s področja naravoslovja, matematike in računalništva (47), tehnika (10), zdravstvo (14), arhitektura in gradbeništvo (7), varstvo okolja (2) in družboslovje (10);
- povprečno trajanje študija bo 2,6 let.

katja33
16.11.2012 14:17
Zadnja prijava: 1 year

Odločbe so se začele pošiljati danes, tako da jih lahko pričakujete danes in v začetku naslednjega tedna.

Štipendijo so pridobili kandidati, ki so izpolnjevali pogoje razpisa in pridobili vsaj 36 točk oziroma tisti, ki so imeli 35 točk in povprečno oceno vsaj 8,6667.

Gost
16.11.2012 08:46

Pozdravljeni,

zanima me, ali je bilo rangiranje ze izvedeno? V primeru da ja, lahko prosim objavite mejo za pridobitev stipendije tu na forumu ali posljete email vsem prosilcem? Da nas vecina koncno lazje zadiha...

Hvala!

Gost
12.11.2012 00:10

Pozdravljeni,

Zanima me, kaj moram narediti v primeru, če prejmem Zoisovo štipendijo preden dobim odgovor z 128. Javnega razpisa in je odgovor za 128. JR pozitiven?
Ali potem zadostuje, da se odpovem Zoisovi štipendiji in podpišem pogodbo za 128. Javni razpis?

Lp

Gost
11.11.2012 19:24

Raje si poišči kak vir v tujini. Mi letos sploh še nismo dobili štipendije, čeprav smo dokumentacijo morali oddati že maja, in smo že v precej velikih dolgovih. Če bi to vedel, bi se raje v štartu odločil za tuje kadrovske štipendije... in potem tudi ostal na tujem.

Gost
10.11.2012 19:51

Prijavljam se na študij v Oxfordu. Za življenjske stroške zahtevajo 12.900 funtov letno. Če bo novi razpis predvidel 12.000 eur letno, mi torej zmanjka približno 3000 eur. Se zato, da bi pokril razliko, ne smem prijaviti na nobeno drugo štipendijo, ki je razpisana v Sloveniji (tudi če gre za zasebni sektor)?
Hvala za odgovor.

Gost
09.11.2012 20:11

Lansko leto so zvedeli rezultate šele decembra...letos ne pričakujem (ne pričakujte) nič prej. Tako pač je.

Gost
09.11.2012 17:34

In spet je en teden okoli in spet se nic ne ve... Pa kaj se ti ljudje vpisujejo nekam v Severno Korejo, da se ni vse dokumentacije?
Prosim, dajte cimprej sporociti, ker verjamem, da se bodo morali nekateri tudi domov vracat. Dajte nam vsaj prihraniti astronomske cene letalskih kart...

Gost
09.11.2012 08:23

Torej, danes je petek, konec tedna, ko naj bi bilo izvedeno rangiranje. Se že ve meja točk?

katja33
06.11.2012 12:24

Štipendije za študij v tujini, ki jih podeljuje sklad, niso državne štipendije.

Državna štipendija je dopolnilni prejemek, namenjen kritju stroškov v zvezi z izobraževanjem, do katerega so upravičene osebe, ki poleg splošnih pogojev iz Zakona o štipendiranju (ZŠtip) izpolnjujejo tudi materialni pogoj (cenzus) za pridobitev te vrste štipendije. Več o državnih štipendijah si lahko preberete na spletnih straneh MDDSZ (http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/trg_dela_in_zaposlovanje/stipendije/drzavne_stipendije/).

Štipendij za študij v tujini po tem razpisu tako ne ureja Zakon o štipendiranju temveč naši Splošni pogoji poslovanja, ki določajo, da študentje, ki prejmejo štipendijo za študij v tujini hkrati ne smejo v Republiki Sloveniji prejemati katere od štipendij iz zakona, ki ureja štipendiranje, oziroma štipendij ali drugih prejemkov za izobraževanje po drugih predpisih.

Če boste pridobili našo štipendijo druge štipendije v RS torej ne smete pridobiti, medtem ko so štipendije v tujini dovoljene.

Gost
05.11.2012 08:24

Spostovani,

malce drugacno vprasanje za spremembo.. Ker vem, da se je pred kratkim spremenil zakon o stipendiranju, me zanima, ali se lahko poleg stipendije za studij v tujini (ki je drzavna stipendija), prijavim tudi za enkratno stipendijo, ki jo podeljuje obcina? Zakon se namrec (kot ste pred casom navedli v elektronskem sporocilu) nanasa izkljucno na drzavne stipendije?

Hvala za odgovor!

Gost
03.11.2012 03:20

Pozdravljeni,

Ker tudi jaz nisem dobil odgovora na vprašanja, ki so bila postavljena v prejšnih objavah, sem se pogovoril s prijateljem, ki to štipendijo že ima in sem dobil nekaj koristnih informacij, ki bi vam lahko pomagale.

Dejansko traja ta proces tako dolgo samo prvo leto, kar je precej nevšečno ampak za naslednja leta je potrebno samo oddati potrdilo o vpisu v višji letnik (+ potrdilo za kakšen drugih pogoj ki bi bil lahko specificiran v pogodbi) in je pogodba podaljšana veliko prej in lahko dobiš denar že v septembru. Kar se pa tiče pa prvega leta, pa tudi če pogodbo dejansko dobiš odobreno nekje v novembru seveda, denarja ne pričakujete pred decembrom. Vsaj takšno izkušnjo je imel moj prijatelj. Za vse nevem ampak jaz sem moral del šolnine že plačat tako da si verjetno prihraniš veliko časa, če si vsa potrdila ki jih zahtevajo o tvojem plačilu priskrbiš prej.
Če študirate naravoslovni študij mislim, da ne bi smelo biti problema s pridobitvijo štipendije (sam upam na isto). Drugače pa trenutno ne moremo naredit nič več kot samo čakati na njihov odgovor, svoji univerzi pa lepo povejte, da ker ste zaprosili štipendijo pri državni ustanovi se dolgi birokraciji pač ne da izognit. Tudi meni ni všeč ampak takšnja je trenutna situacija.

Lp

katja33
02.11.2012 12:05

Upamo, da bomo lahko dokončno rangiranje izvedli naslednji teden. Ker pri vseh kandidatih žal še nismo mogli nedvoumno ugotoviti izpolnjevanja vseh razpisnih pogojev se je postopek zavlekel, hkrati pa moramo tudi mi delovati skladno z zakonom in zato ne moremo o posameznih vlogah odločati prej.

Za vprašanja, ki se tičejo postopka v posamezni vlogi, se v uradnih urah lahko obrnete neposredno name.

Gost
31.10.2012 16:24

Pozdravljeni,

Ker tudi jaz nisem dobil odgovora na vprašanja, ki so bila postavljena v prejšnih objavah, sem se pogovoril s prijateljem, ki to štipendijo že ima in sem dobil nekaj koristnih informacij, ki bi vam lahko pomagale.

Dejansko traja ta proces tako dolgo samo prvo leto, kar je precej nevšečno ampak za naslednja leta je potrebno samo oddati potrdilo o vpisu v višji letnik (+ potrdilo za kakšen drugih pogoj ki bi bil lahko specificiran v pogodbi) in je pogodba podaljšana veliko prej in lahko dobiš denar že v septembru. Kar se pa tiče pa prvega leta, pa tudi če pogodbo dejansko dobiš odobreno nekje v novembru seveda, denarja ne pričakujete pred decembrom. Vsaj takšno izkušnjo je imel moj prijatelj. Za vse nevem ampak jaz sem moral del šolnine že plačat tako da si verjetno prihraniš veliko časa, če si vsa potrdila ki jih zahtevajo o tvojem plačilu priskrbiš prej.
Če študirate naravoslovni študij mislim, da ne bi smelo biti problema s pridobitvijo štipendije (sam upam na isto). Drugače pa trenutno ne moremo naredit nič več kot samo čakati na njihov odgovor, svoji univerzi pa lepo povejte, da ker ste zaprosili štipendijo pri državni ustanovi se dolgi birokraciji pač ne da izognit. Tudi meni ni všeč ampak takšnja je trenutna situacija.

Lp

Gost
31.10.2012 10:49

Podpiram vse spodnje izjave. Študiram že mesec dni, delam seminarske, projekte, pišem project proposale ... pa se še vedno lahko zgodi, da moram spokat kufre in it domov?

Nisem slišal za nobeno štipendijo, na katero bi ljudje tako dolgo čakali.

(1) Zakaj specifično je rok maja? Druge štipendije imajo roke npr. v januarju.

(2) Lepo je, da ste prijazni in pustite podaljševanje rokov za dopolnitev vlog v nedogled. Ampak je to hudo nepraktično in povzroča neverjetne težave čisto vsem ostalim. Če nekdo ne more zagotoviti podatkov do srede avgusta, zakaj moramo vsi ostali trpeti?

(3) Zakaj ni mogoče preliminarno določati, kateri bodo zagotovo dobili štipendijo? Uporabiti npr. nekaj matematike in preračunati, da tudi tistih 10 zamudnikov, ki zahtevajo X vsoto denarja, ne more spremeniti dejstva, da prvih Y v vsakem primeru dobi štipendijo? Na tak način bi tisti z veliko točkami prej dobili odločbe, tisti z manj pa kasneje, kar ni nerazumno.

Gost
31.10.2012 08:35

Oktobra je konec, feedback-a pa se vedno ni... Nam lahko prosim date kaksno informacijo, kakrsnokoli? Nekdo je ze pred tednom dni spraseval, kaksno je stanje s prijavami, odgovora pa ni. Verjetno nisem edina, ki veckrat na dan preverja forum za nove informacije, a vedno najdem le dodatna vprasanja, ki ne pridejo do svojih odgovorov.

Lepo prosim, da ko bo odloceno, sporocite merila tudi preko foruma (tako kot ste to storili lani), saj nas je vecina v tujini in je to za nas najhitrejsa pot, da izvemo rezultate.

Najlepsa hvala!

Gost
30.10.2012 05:08

Se podpisem pod zadnjo objavo. Tudi jaz ze polna dva meseca studiram, univerza mi mori s financiranjem in v petek se ze zacenjajo prijave za naslednji semester. Mi pa se vedno ne vemo nic...
Osebno, me res zanima kako in kaj je s temi stipendijami in ali si moram rezervirat karto za nazaj v Slovenijo, ker v primeru negativne odlocbe pac ne morem ostati tu.
Lp

< 1 2 3 4 5 > >>
    Na vrh